Perşembe, Nisan 14, 2016

Anne-Çocuk Blogger Buluşması ve Pia Polya

Anne-Çocuk Blogger Buluşması ve Pia Polya
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ve coşkusu bizde bir hafta öncesinden başladı.  Çocukların yeni oyun arkadaşı çizgi karakter Pia Polya’nın daveti ile yolumuz sevgili Melis namı-ı diğer Süslü Melo’nun düzenlediği Anne-Çocuk Blogger Buluşması’na düştü. (‘Pia kimdir?’ diye merak ediyorsanız bu yazıyı okuyunuz: Pia Polya ve ‘Süslü Melo kimdir?’ diye merak ediyorsanız bu blog sayfasını ziyaret ediniz: Önce Kadın Sonra Anne  ve ig/mezzokate_oncekadinsonraanne)

Süslü Melo -ki tanımaktan büyük keyif aldığım kadınlardan biri- özenli bir hazırlık süreci sonrasında birçok anne ve çocuğu Altıntepe’deki Muzipo Kids Çocuk Eğlence&Aktivite Merkezi’nde bir araya getirdi. 

Aktivite merkezinin ana kapısından içeri girip sağa yöneldiğimizde hemen bahçe girişinde hazırlanan aperatif masası ve yan taraftaki çardak altına hazırlanan masalar, çay ve kahve eşliğinde uzun keyifli sohbetlere imza atılacağının habercisiydi. Hele ki sevgili Melis’in bizleri güler yüzlü karşılaması ise günün bitmemesini hiç istemeyeceğimizin ilk sinyallerini veriyordu. Çocuklar, kâh içerde kâh dışarda bahçede gönüllerince oyun oynarken biz anneler de bu bahar havasının tadını blog yazarları, iş sahipleri ve birbirimizle tanışarak çıkardık. Süslü Melo’nun anne olma ve kadın olma üzerine sohbetiyle başlayan bu özel buluşma, Muzipo Kids Altıntepe şubesinin yetkilisinin kuruluş hikâyeleri ve bugüne kadar aldıkları yol, evimizin kış dönemlerindeki vazgeçilmezi cold-mix’in üreticisinin ürünleri ve bitki çayları, yaratıcı piramit oyuncağının sahibinin oyuncak tanıtımı ve Melis’in klinik psikolog olan kız kardeşinin farkındalıklar üzerine söyleşisiyle devam etti. 
Elbette ki benim için günün en büyüleyici zamanı (orada bulunma anlamımdan ötürü) Pia Polya’nın konuşmalara katıldığı zamandı. Dijital ortamdaki iki boyutlu formundan özgürleşerek ete-kana-cana bürünüp aramıza katılan Pia’nın, sohbet için yanımdaki mavi renkli ahşap sandalyeden usulca kalkarak masaların en başına geçmesini büyük bir heyecanla takip ettim. Kalbim, eminim ki, en az Pia’nın ki kadar hızlı çarpıyordu. Tüm katılımcılar pür dikkat Pia’yı dinlemeye koyulduk. Pia’nın fikir olarak nasıl doğduğunu, kimlerin ona emek verdiğini, hangi yolda yürüdüğünü dinledik. Çocuklara nasıl bir oyun ablası olduğunu, facebook grubu ile anne ve çocuklara nasıl katkı sağladığını ve hangi ücretsiz oyunları paylaştığını öğrendik. Kendi sayfasında yer alan oyun kartlarının, yap-bozların ve yeni nesil oyuncaklar arasında tarif edilen magnet oyunların bebek ve çocuk zihninde yarattığı farklılıkları öğrendik. Konu konuyu açtı, Pia konuştu, biz dinledik, soru sorduk, sohbet ettik.


Bizlere marka rengi olan mor çevre dostu kağıt torbalarının içinde özel oyun kartı ve magnet oyuncağını hediye etti. İki boyutlu posteri ve üç boyutlu dünya insanı hraliyle hatıra fotoğraflarımızı çektik. (Şu yazıyı da okumanızı öneririm: Pia Polya 1 Yaşında)
Tüm bunlar olurken göz açıp kapayıncaya kadar zaman su gibi akıp geçmişti. Saatler akşamüstünü gösterirken güneş bize elveda demeye hazırlanıyordu. Süslü Melo oldu Masalci Melo ve son saatlerimizi çocukları bahçeye toplayıp onlara masal anlatarak taçlandırdı. Her birimize 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anısına ulu önder Atatürk’ün gülen profillerinden oluşan posterini, ulusal bağımsızlık simgemiz ay yıldızlı Türk Bayrağımızı hediye etti. Bayrağımızı eve dönüş yolunda elimizden bırakmadığımız gibi artık her resmi bayramda yanımıza alarak sevgili Melis’in kulaklarını çınlatıyoruz. Atatürk profilleri posterini de ‘ağaç yaşken eğilir’ felsefesiyle eşleştirme kartları olarak kullandık. Hatta, Pia Polya’nın facebook sosyal ağı üzerindeki anne&çocuk etkinlik grubu olan Pia Polya Oyun Ablası Grubunda paylaştık bile. 
  

Ve melo’nun biz kadınlara el yazısıyla yazdığı özel notunu içeren mini ayna hediyesiyle bu günü ölümsüzleştirdik.
Her şey için teşekkürler güzel ve başarıları kadınlar, sevgi ve selamlarımla Süslü Melo ve Pia!

Benden size öneri olan Pia Polya ve İmagnetFun’ı siz de benden bağımsız ve özgürce keşfedebilirsiniz:
Web Sayfası:  www.imagnetfun.com
Facebook Sayfası:  www.facebook.com/PiaPolya
Facebook Sayfası:  www.facebook.com/imagnetfun
İnstagram Sayfası:  www.instagram/piapolya
İnstagram Sayfası:  www.instagram/imagnetfun 
Pinterest Sayfası:  www.pinterest/piapolya
Facebook Grubu:  2 yorum :